.. Ve usta makamında

.. Ve usta makamında
5 Nisan 2014 08:29

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, dün mazbatasını aldıktan sonra resmen göreve başladı. Eski başkan İsmail Ok, Uğur ve ekibini makamda çiçeklerle karşıladı

 

Güne Zağnos Paşa Camii’nde sabah namazı kılarak başlayan Edip Uğur ve ekibi daha sonra Karesi ve Hasanbaba Türbesi’nde dua etti. Ardından Adalet Sarayı’nda İl Seçim Kurulu Başkanı Kemal Yılmaz’dan mazbatasını alan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la birlikte yine Zağnos Paşa Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra kalabalık bir heyetle Milli Kuvvetler Caddesi’nden yürüyerek Balıkesir Belediyesi’ne gitti. Belediye Bandosu’nun mini bir konser vermesinin ardından makama çıkan Uğur ve ekibini eski başkan İsmail Ok ve yardımcıları nezaket çerçevesinde çiçeklerle karşıladı. Uğur’un Balıkesir’e hayırlı hizmetler yapacağından emin olduğunu söyleyen İsmail Ok Belediyeyi Uğur’a huzurlu bir şekilde emanet ettiğini söyledi. Uğur ise Ok’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken yeni hayatında başarılar diledi. Uğur daha sonra Özmerkez’deki makamına geçti.

______________________________

Balıkesir’de seçimi kazanan AK Partili belediye başkanları makamları devralarak Belediye Başkanlığı görevlerine resmen başladılar.
  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Belediye Başkanlığı makamını eski başkan ve aynı zamanda MHP’li büyükşehir adayı İsmail Ok’tan devraldı. Adaylık sürecinden beri ilk defa bir araya gelen başkanların seçim kampanyası dönemindeki muhalif söylemlerin ardından el sıkışmaları demokrasinin güzelliğini yansıtan kareler oldu. Eski başkan İsmail Ok Balıkesir Belediye binasında sembolik olarak düzenlenen devir-teslim töreni için başkanlık makamında hazır beklerken, cuma namazının ardından belediyeye gelen AK Partili başkanlar belediye önünde kalabalık bir vatandaş topluluğu ve partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Av. Mahmut Poyrazlı ile birlikte belediye önünde İl Müftüsü Turgut Açari’nin okuduğu duanın ardından girdiği belediye binasında makam kapısında eski başkan İsmail Ok ile Karesi ve Altıeylül adayları tarafından karşılandı. Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, görevini Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a bıraktı. Seçim öncesindeki gergin atmosferin yerini karşılıklı tebriklerin aldığı devir teslim töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hizmetlerinden dolayı eski Başkan İsmail Ok’a teşekkürlerini sundu. İsmail Ok kapıda karşıladığı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a, “Sayın başkanım” diyerek hitap etti. Ok, “Sayın başkanım tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Allah Balıkesir’imiz için öncelikle hayırlı kılsın inşallah. Şahsınıza da hayırlı hizmetler nasip etsin. Sonuçta kazanan Balıkesir olacak. Ben bütün kalbimle bu dönemin başarılı, sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçmesini diliyorum. Tam 5 yıl önce Balıkesir halkı bizlere bir emanet vermişti, aynen böyle cuma günü devralmıştık yine aynı huzurla ve aynı emaneti  şu anda Balıkesir halkı adına sizlere emanet ediyoruz” dedi.
Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da, “Balıkesir bereketli, tek belediye iki belediye oldu, bir de büyükşehir geldi. 5 yıl Balıkesir belediye Başkanı olarak yapmış olduğu hizmetler var, İsmail Ok beye  teşekkür ediyoruz, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz” dedi. Başkanlık makamındaki devir teslim sırasında eski başkan Ok, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Altıeylül ve Karesi Belediye Başkanlarına birer çiçek vererek hem kutladı hem başarı diledi. İsmail Ok, “Biz müsaade isteyelim sizin bundan sonra işiniz yoğun, Allah yardımcınız olsun” diyerek MHP İl Başkanı Bayram Çılgın ile birlikte makamdan ve belediyeden ayrıldı. Basın mensupları partililer ve vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle görevlerini yapmakta güçlük çekti. Başkanlık makamını resmen devralan AK Partili başkanlar adına bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şunları söyledi;
“Altıeylül ve Karesi belediye başkanımız dün mazbatalarını aldı. Bugün de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben de mazbatamı aldım. Balıkesir iki belediye oldu, aslında biz her üçümüz de Altıeylül, Karesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanları kurucu belediye başkanları olduk. Mevcut Balıkesir Belediyesinden farklı bir belediye oldu artık. Bugün 5 yıl görev yapan İsmail Ok bey bize bu nezaketi gösterdi, kendisine teşekkür ediyoruz. Bu binada Altıeylül ve Karesi Belediye başkanlarımız görev yapacak. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak eski özel idare binasında göreve devam edeceğiz. Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Balıkesirli hemşehrilerimizin teveccühü bizlerden yana oldu. Ben bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bundan sonra belediye başkanı olarak görev yapacağız. Artık bizler parti gömleğinde değil, Balıkesirli bütün hemşehrilerimizi kucaklayacağız. Herkese eşit mesafede olacağız, kimseye farklı muamele yapmayacağız. Belediyelerimizin öncelikle bir yeniden yapılanma dönemi olacak. Eskisi gibi rutin devam etmeyecek. Zaten mevcut belediye personelinin bir kısmı Altıeylül bir kısmı Karesi’de bir kısmı da Büyükşehire geçti. Biz bir an önce bu yapılanmayı tamamlamaya çalışıyoruz ki faaliyetlerimiz, vatandaşlarımız vereceğimiz hizmetlerimiz aksamasın. Değerli basın mensuplarımıza da teşekkür ediyoruz. Hem seçim döneminde bizleri takip edip yoruldular hem de şimdi bizimle beraberler. Bütün hemşehrilerime ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun.”
 Daha sonra makamdan ayrılan Büyükşehir Başkanı Uğur ile Karesi ve Altıeylül Belediye Başkanları tebrikleri kabul ettiler. Saatler süren törenin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet verecek olan Özmerkez binasının 6. katındaki makamına geçen Ahmet Edip Uğur da makamında tebrikleri kabul etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturarak resmen görevine başlayan Ahmet Edip Uğur, kolları sıvayıp hızlı bir şekilde yapılanmayı tamamlayacaklarını ardından büyükşehir iştiraklerini harekete geçirerek vaat ettikleri tüm hizmetleri bir plan dahilinde gerçekleştirmeye çalışacaklarını kaydetti.
Yeni Söz Gazetesib-4-4-2014-9166833758
Bu sayfa 1.127 defa görüntülenmiş.

Bir Yorum Yazın