Yeniköylü Höşmerimci

Geniş ürün yelpazesine sahip Yeniköylü Höşmerimleri’nde; Damla Sakızlı Höşmerim, Antep Fıstıklı Höşmerim, Özel Höşmerim, Yeniköylü Höşmerim, Cevizli Höşmerim, Karavana Höşmerim, Özel Koyun Höşmerimi, Çikolatalı Höşmerim, Fırınlanmış Höşmerim, Kestaneli Höşmerim, Kuruyemişli Höşmerim, Beyaz Çikolatalı Höşmerim, Karışık Meyveli Höşmerim çeşitleri bulunmaktadır.

urunlerimiz

TÜRKİYE’NİN HER YERİNE KARGO İLE ÜRÜNÜMÜZ GÖNDERİLİR.

subelerimiz

Zaman Höşmerimleri Balıkesir merkez de 5 şube ve 1 imalathane ile hizmet vermektedir. Ayrıca  Türkiye’nin her yerine sipariş ağı mevcuttur.

Balıkesir Şubelerimiz; Yeşilli şubesi, Toplu Taşıma (TTM) şubesi, Toygar şubesi, Yonca şubesi, Paşaalanı şubesi.

  • Yeşilli Şubesi: Eskikuyumcular mh. Atalar cd. no:8 Balıkesir(Tel: 0541 261 29 44 – 0266 244 11 11)
  • Toplu Taşıma(TTM) Şubesi: Akıncılar mh. 2. Yaykıran cd. no:33/17 Balıkesir (Tel: 0266 243 71 71)
  • Toygar Şubesi: Toygar Mh. Mehmet Akif Ersoy Cd. No:57/59-1 Balıkesir        (Tel: 0266 227 77 33)
  • Paşaalanı Şubesi: Paşaalanı mh. Çengel cd. no:92 Balıkesir                          (Tel: 0266 246 11 59)
  • Yonca Şubesi: Hisariçi mh. Ahmet Toprak cd. No:3/A Balıkesir                       (Tel: 0266 243 42 43)
  • İmalathane: Paşaalanı mh. Çengel cd. no:92 Balıkesir                                     (Tel: 0266 241 11 37)


hakkimizda

Höşmerim kazanının ateşini ilk yaktığımızda yıl 1992 idi.
O zamanlar Balıkesir’in tek çok katlı otoparkının yanında küçük bir dükkanda hem üretip hem de satmaya başlamıştık. İlk kazanımızın içerisinde günlük 10 kg klasik höşmerim üretebiliyorduk. O yıllardan itibaren, yenilikçi fikirlerimizin peşinde koşarak hem üretimi hem de kaliteyi arttırmayı planlıyorduk. Bu fikirlerimizin ilk meyvesini 1995 yılında bol peynirli ” Özel Höşmerim” i üretmeye başlayarak aldık. Uzun yıllar kaliteli ürün ve nitelikli hizmet politikasını sürdüren firmamız, asıl atılımı 2009 yılında üretmeye başladığı “Yeniköylü Höşmerim” ve 15 çeşit ürünle yaparak, höşmerim kültürünü tamamen farklı bir boyuta taşımayı başarmıştır.
Antep fıstıklı,cevizli,damla sakızlı,çikolatalı ve birbirinden lezzetli tam 15 çeşit höşmerim. Yeni ürünlerimizin de tamamen doğal olarak üretilmesi siz değerli müşterilerimizin beğenisini kısa sürede kazanmamıza sağlamıştır. Aynı yıl (2009) içerisinde, kendine öz kalitesiyle dondurma imalatına başlayan firmamız, Balıkesir’ de höşmerim sektörünün yenilenip gelişmesine öncülük ederken çıtayı da oldukça yukarı çekmiştir.

1992 yılından beri 25 yıl boyunca “gelenelsel usullerle” ürettiği; doğal ve kaliteli, sağlık dostu tatlıları siz değerli höşmerim severlerle “ZAMAN HÖŞMERİM”markasıyla buluşturan firmamız; 2017 yılı itibariyle faaliyetlerine “YENİKÖYLÜ HÖŞMERİMCİ” markasıyla aynı vizyonla devam etmektedir.

Firmamız günlük 1.160 litre süt işleme kapasiteli imalathanesi ve Balıkesir Merkezdeki 5 satış şubesiyle ,birbirinden lezzetli ve doğal 15 höşmerim çeşidini siz değerli tatlı sevdalılarına sunmaktadır . Gelişen teknolojiyle birlikte internet üzerinden de satış yapan firmamız Balıkesir’imizi ülkemizin her yerinde temsil etme sorumluluk ve bilinciyle hareket etmektedir. Sağlık ve afiyetle …

HOŞ MU ERİM / HÖŞMERİM Tarihi

Her yörenin kendine has mutfağı ve birde hikayesi vardır. Rivayete göre; askere giden evin erkeği uzun yıllar vatani görevini yaptıktan sonra huzurla, sevinçle evine döner. Fadime hanım, canından çok sevdiği hayat arkadaşını birden karşısında görünce çok sevinir. Nasıl sevinmesin? Yıllardır yolunu gözlediği yiğidine kavuşmuştur. Kısa bir sohbetten sonra Fadime hanım, yiğidine bir sofra kurmaya karar verir, fakat evde hazırda sunabileceği bir yiyecek yoktur. Ne yapsam acaba diye düşünürken; süzekte asılı taze peynir gözüne ilişir. Fadime hanım peynirden birşey hazırlamaya karar verir. Taze peyniri hafif ateşte pişirmeye başlar. İçine yumurta sarısı, şeker ve irmik (un) katarak pişirir. Fadime hanım tencereye bakar mis gibi kokuyor. Göze de güzel gözüküyor. Yaptığından memnun olur. Acaba yiğidi beğenecek mi? Yaptığını yiğidine sunar ve biraz yemesini bekledikten sonra merakla “Hoş mu erim?” “Hoş mu erim?” diye sorar. Kocası memnuniyetle “hoş, hoş” diyerek Fadime hanımı takdir eder. Balıkesir’in bu meşhur tatlısının hikayesi dilden dile, kulaktan kulağa anlatıla anlatıla “Höşmerim” adını almıştır.

Bu sayfa 7.163 defa görüntülenmiş.

Bir Yorum Yazın